Dovolenka v Chorvátsku

Chorvátsko sa nám páči, dovolenkujeme pri Jadranskom mori takmer každé leto, preto ho dobre poznáme a chceme sa s Vami podeliť o naše skúsenosti a prinášame Vám tieto tipy na dovolenku v Chorvátsku.

Ako si vybrať dovolenku

Je veľa možností, ako ísť na dovolenku do Chorvátska, najčastejším a najjednoduchším spôsobom je vybrať si zájazd z ponuky cestovných kancelárií a všetko ostatné nechať na cestovke. Problém nastáva s výberom miesta, tu je najlepšie poradiť sa s niekým, kto už v Chorvátsku bol na rôznych miestach a vie odporučiť podľa záujmov a požadovaného typu dovolenky konkrétne miesto.

Druhá možnosť je objednať si apartmán ešte zo Slovenska a cestovať do dovolenkovej destinácie svojím autom, autobusom, vlakom alebo lietadlom. Tento spôsob dovolenkovania ponúka väčšiu flexibilitu ako cez cestovku. Vyberáte si sami miesto ktoré chcete, a nie iba to ktoré je momentálne v ponuke cestovnej kancelárie, ďalšia výhoda je, že si vyberáte nástup a dĺžku termínu bez ohľadu na nejake turnusy s pravidelnými nástupmi v konkrétny deň. Má to výhodu, že sa vyhnete zápcham na cestách a už príjazd k moru a začiatok letnej dovolenky je omnoho kľudnejší. Ak si objednáte apartmán v blízkosti miest pri niektorom z chorvátskych letísk, môžete ísť do Chorvátska letecky. Táto možnosť predstavuje najväčšiu flexibilitu aj istotu ubytovania.

Tretia možnosť ako si vybaviť dovolenku je dohodnúť sa priamo s domácimi v Chorvátsku a zabezpečiť si tak ubytovanie. Cestu si v tomto prípade opäť zabezpečíte sami. Tiež veľmi flexibilná možnosť strávenej dovolenky i keď vyžaduje trošku viac námahy, pretože musíte kontaktovať viac domácich.

Najflexibilnejšia možnosť ísť do Chorvátska na slepo, kedykoľvek sadnúť do auta, vybrať si lokalitu a doviezť sa na miesto pri mori a priamo na mieste si nájsť ubytovanie. Kľudne sa tak dá isť aj cez hlavnú sezónu, ale asi by som to nedoporučoval s úplne malými deťmi. Pokiaľ sa Vám niekde páči ostanete ak sa Vám nepáči idete ďalej. Apartmán si hľadáte v niektorej miestnej turistickej agentúre, alebo sa porozprávate s pár domácimi sediacimi pred domami, popozeráte zopár voľných apartmánov a ste na dovolenke.

Kam ísť na dovolenku do Chorvátska

Najlepší spôsob je tip od niekoho známeho, ktorý už bol na dovolenke alebo pozrieť si fotky z Chorvátska a podľa nich si nájsť miesta, ktoré sa Vám páčia a do týchto miest si hľadať zájazd, hotel alebo apartmán. Ďalši pomerne osvedčený spôsob je vybrať si podľa pláži, ktoré získali ocenenie a sú označené modrou vlajkou. Miesto si môžete vybrať aj podľa niektorého videa z dovolenky v Chorvátsku.

Kedy cestovať do Chorvátska k moru

Ak si sami vyberáte ubytovania a rezervujete apartmán v Chorvátsku, ak sa Vám podarí, vyhnite sa najfrekventovanejším dňom na cestovanie. Zo Slovenska je to najčastejšie piatok a sobota. Najlepšie sa nám zatiaľ osvečilo odchádzať na dovolenku v noci z nedele na pondelok, prípadne ešte celkom vhodný môže byť štvrtok. Teda ubytovanie si rezervujete od pondelka resp. od piatku. Smerom z Chorvátska je najvyťaženejší termín návratu sobota. Nedeľa už býva trošku pokojnejšia i keď ak cestujete cez Rakúsko tak v nedeľu večer sa Viedeňčania vracajú z víkendov, tak tam sa môže doprava trochu zhustit.

Lacné letenky do Chorvátska

Chcete byť v Chorvátsku najrýchlejšie ako je to len možné? Neviete sa dočkať letnej dovolenky, neradi cestujete autom alebo autobusom, objednajte si lacné letenky do Chorvátska. Rezervačný systém leteniek pre Vás vyberie najvýhodnejšie letecké spojenia z okolitých letísk do chorvátskych prímorských letovísk, letenky do Zadaru, Splitu, Puly, Dubrovníka alebo priamo na ostrov Brač, samozrejme aj do chorvátskeho hlavného mesta Zagrebu. Objednajte si online letenky do Chorvátska.Najkrajšie chorvátske pláže pre Vaše dovolenky

Ak si neviete vybrať prímorské mesto pre Vaše letné dovolenky možno Vám pomôže zoznam najkrajších chorvátskych pláži. Vyberáme niektoré chorvátske pláže:

Punta Rata - Najkrajšie pláže v Chorvátsku

Užitočné čísla a linky o Chorvátsku

Polícia: 92
Záchranná služba: 94
Tiesňové volanie: 112
Chorvátsky autoklub: www.hak.hr
Pomoc motoristom na dovolenke: 987
Medzinárodná predvoľba do Chorvátska: 00 385
Ubytovanie, hotely a apartmány: www.apartmany-v-chorvatsku.sk
Ďalšie informácie o Chorvátsku: www.vase chorvatsko.sk
 

Prajeme Vám príjemnú dovolenku v Chorvátsku!

Je jedno kam pôjdete na letnú dovolenku, hlavne si dobre oddýchnite a užite si čas strávený s rodinou alebo priateľmi pri slovenskom mori v Chorvátsku.

Chorvátsko

Všetko čo potrebujete vedieť pred Vašou dovolenkou v Chorvátsku nájdete na webe pre Vás Vaše Chorvátsko
Apartmány v Chorvátsku

Overené obchody

lacné letenky
najlacnejšie parfémy
tričká
dovolenky
knihy
Zháňate parfemy? Doporučujeme obchod internetova parfumeria - zľavy na parfémy, doprava zdarma parfuméria. Chorvátsko 2010? Najlepšia dovolenka je v Chorvátsku. Najkrajšie miesta, pláže a letenky Chorvatsko. Máte radi pizzu? Nechajte si ju doviezť k Vám domov donáška pizze rozvoz a online objednávka pizze. Potrebujete eshop? Tvorba webstránok, internetový obchod optimalizovaný pre vyhľadávače. Do 24 hodín predávate.