Dve percentá 2%

Upozornenie - tento rok nie sme registrovaní ako poberatelia 2%. Darujte ich inej organizácii. Ďakujeme!

Máte možnosť podporiť našu činnosť Vašimi dvoma percentami z dane. Návod ako môžete poukázať Vaše "dve percentá" ak ste zamestnanec, živnostník alebo právnická osoba:

Som zamestnanec a chcem vám darovať dve percentá 2%

1. Do 15.02. požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň

2. Potom požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane

3. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať dve percentá z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať. Táto suma však musí byť minimálne 3.32 Eur.

4. Ako prijímateľa dve percentá uveďte naše občianske združenie Béčkari. (Na konci tejto stránky nájdete údaje potrebné pre poukázanie dvoch percent)

5. Prečítajte si Poučenie na vyplnenie Vyhlásenia, ktoré sa nachádza na druhej strane Vyhlásenia.

6. Údaje o Vami vybratom prijímateľovi napíšte do Vyhlásenia spolu so sumou, ktorú mu chcete poukázať.

7. Obe tieto tlačivá, teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením, doručte do 30.04. na daňový úrad podľa Vášho bydliska.

8. Daňové úrady majú 90 dní od splnenia podmienok na to, aby previedli Vaše dve percentá 2% v prospech Vami vybraného prijímateľa.

Poznámky:

Som fyzická osoba, ktorá si sama podáva daňové priznanie a chcem vám darovať dve percenta 2%

1. Ako prijímateľa, ktorému chcete poukázať Vaše dve percentá zo zaplatenej dane uveďte naše občianske združenie Béčkari, minimálna výška v prospech prijímateľa je 3.32 Eur. (Na konci tejto stránky nájdete údaje potrebné pre poukázanie dvoch percent)

2. Vypočítajte si Vaše dve percentá z dane z príjmov fyzickej osoby–musí byť splnená podmienka minimálne 3.32 Eur pre prijímateľa.

3. V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2 percent z dane v prospech 1 prijímateľa. Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť nájdete na konci tejto stránky.

4. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (zvyčajne do 31.3.) na Váš daňový úrad (podľa Vášho bydliska) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.

5. Daňový úrad po kontrole údajov a splnení všetkých podmienok má zákonnú lehotu 90 dní na to, aby previedol sumu, ktorú ste poukázali, v prospech Vami vybraného prijímateľa.

Poznámky:

Sme právnická osoba a chceme vám darovať dve percentá

1. Ako prijímateľa uveďte naše občianske združenie Béčkari. Právnické osoby môžu poukázať dve percentá z dane aj viacerým prijímateľom, minimálna výška v prospech jedného prijímateľa je 8.30 Eur. (Na konci tejto stránky nájdete údaje potrebné pre poukázanie dvoch percent)

2. Vypočítajte si Vaše dve percentá z dane z príjmov právnickej osoby – to je maximálna suma, ktorú môžete poukázať v prospech prijímateľa/prijímateľov, poukázať môžete aj menej ako dve percentá, musí však byť splnená podmienka minimálne 8.30 Eur na jedného prijímateľa.

3. V daňovom priznaní pre právnické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie dvoch percent z dane v prospech 3 prijímateľov. Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť nájdete na konci tejto stránky.

4. Pokiaľ ste si vybrali viac ako troch prijímateľov, vložte do daňového priznania ďalší list papiera ako prílohu (vzor prílohy) a uveďte tam analogicky všetky potrebné identifikačné údaje o prijímateľoch a sumu, ktorú chcete v ich prospech poukázať.

5. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania na váš daňový úrad (zvyčajne podľa Vášho sídla) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.

6. Daňový úrad po kontrole údajov a splnení všetkých podmienok má zákonnú lehotu 90 dní na to, aby previedol sumy, ktoré ste poukázali, v prospech Vami vybraných prijímateľov.

Poznámky:

Údaje potrebné pre poukázanie dvoch percent Béčkarom

Názov: BÉČKARI
Forma: Občianske združenie
Rok registrácie: 2023
SID: nechať prázdne
IČO: 37927213
Ulica: Vazovova 8
Mesto: Bratislava
PSČ: 81107
 

Ďakujeme za Vaše "dve percentá" 2%!

Ako sme použili dve percentá z dane Vám napíšeme ku koncu roka do blogu. Vaši Béčkari.

Letná Dovolenka?

Dve percentá ste stihli darovať, čo tak si urobiť radosť a pozrieť si tipy na dovolenku v Chorvátsku

Mzdy

Na to aby ste správne vypočítali koľko môžete darovať zo svojej mzdy, musíte mať správne vypočítané mzdy a dane. Najefektívnejší spôsom vedenia mzdového účtovníctva je outsourcing miezd.

Účtovníctvo

V prípade, ak ste FO a vediete jednoduché účtovníctvo, výšku darovaných 2 percent vypĺňate priamo do daňového priznania. Právnické osoby vedú podvojné účtovníctvo a môžu darovať dve percentá viac príjimateľom. Na to aby boli prostriedky z 2% z daní prevedené na účet organizácie musíte odovzdať načas daňové priznanie a načas uhradiť daň. Viac informácii o vedení účtovníctva na stránke účtovníctvo

Oznamy: 2 percenta Máte možnosť darovať nám vaše dve percentá z dane.
Zháňate parfemy? Doporučujeme obchod internetova parfumeria - zľavy na parfémy, doprava zdarma parfuméria. Chorvátsko 2010? Najlepšia dovolenka je v Chorvátsku. Najkrajšie miesta, pláže a letenky Chorvatsko. Máte radi pizzu? Nechajte si ju doviezť k Vám domov donáška pizze rozvoz a online objednávka pizze. Potrebujete eshop? Tvorba webstránok, internetový obchod optimalizovaný pre vyhľadávače. Do 24 hodín predávate.